Jesteś tutaj: Home > Bez kategorii > Wczasy w Chorwacji

Wczasy w Chorwacji

Chorwacja, choć przez wielu niedoceniana, jest jednym z piękniejszych państw Europy. Wbrew pozorom, nie musimy co roku wybierać się do Włoch, Grecji czy Hiszpanii, by spędzić urlop w wyśmienitych warunkach. Nad Adriatykiem przy brzegu Chorwacji również możemy przeżyć cudowne chwile. W zależności od miejscowości, do której się udamy, czekają tu na nas malownicze wybrzeża, zabytkowe budynki, klimatyczne zaułki/

Jednymi z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji są Dalmacja oraz Kvarner. Pierwszy region jest idealny dla tych, którym zależy na upalnym lecie i wygrzewaniu się na gorącym piasku. Jako, że Dalmacja leży bardziej na południu, to jest tu znacznie wyższa temperatura, niż w innych rejonach kraju. Chociaż rzeczywiście plażowy wypoczynek jest tu niezwykle przyjemny, to warto również zwiedzić okoliczne miejscowości. Na szczególną uwagę zasługują Dubrownik czy Zadar. Oba miasta doceniane są ze względu na swoje starówki, ale też inne budowle. Co więcej, Stare Miasto w Dubrowniku znajduje się na światowej liście dziedzictwa UNESCO, co najlepiej potwierdza jego wartość. Pięknym miastem jest również Sibenik ze swoim malowniczym parkiem narodowym. Pobliskie, urokliwe i małe miasteczka leżą tak blisko siebie, że tworzą wrażenie jednej miejscowości. We wszystkich jest wiele kwater do wynajęcia, co powoduje, że nie będziemy mieli problemu z wyborem odpowiedniego lokum. Udostępniane są tu zarówno apartamenty, jak i domki. To także w tej okolicy znajdują się najbardziej malownicze miejsca do nurkowania, więc na wakacjach w Dalmacji skorzystają również miłośnicy sportów wodnych.

Ci, którzy chcieliby spędzić wczasy w bardziej zacisznym miejscu, niż dobrze znane kurorty morskie, mogą wybrać się do Kvarner. Najciekawszym miejscem są zlokalizowane tutaj wyspy, w tym dobrze znana ze swej trudnej do wypowiedzenia nazwy Krk. Łatwo do niej dotrzeć, gdyż jest połączona z Kvarner mostem. Jeśli chodzi o krajobrazy, to można tu liczyć na cudowne widoki gór praktycznie schodzących do morza. Różnorodność okolicy zapewni nam niezapomniane wrażenia. Sporo tu też starych i zabytkowych budynków, które są wspomnieniem czasów, gdy ten rejon był jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych dla zamożnych Europejczyków. Znajdują się tu również znane uzdrowiska chorwackie, w których urlop może okazać się znacznie przyjemniejszy od samego opalania i zwiedzania.

Ponadto, w Chorwacji warto odwiedzić półwysep Istria. Jest on o tyle ciekawy, że znajdując się na północy kraju graniczy ze Słowenią, ale kulturowo najbardziej przypomina Włochy, co jest związane z faktem, że dawniej był zajęty właśnie przez ludność Italii. Znajdują się tu nie tylko plaże i czysta woda, ale też zabytki, w tym amfiteatr zbudowany na wzór rzymskiego Koloseum. Chcąc natomiast lepiej poznać chorwacką naturę, warto udać się na Wyspy Briońskie słynące z rezerwatu przyrody. Ciekawostką może być fakt, że Istria słynie, jako jedno z tych miejsc, które są regularnie odwiedzane przez naturystów, więc nie zdziwmy się, gdy na plaży czy na kempingu ktoś nie włoży na siebie ubrania.

No related posts.

Tags: , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Komentowanie chwilowo zamknięte.