Jesteś tutaj: Home > Bez kategorii > Gdzie na wczasy za granicę

Gdzie na wczasy za granicę

Pomimo tego, że największy boom na wyjazdy zagraniczne już minął, to Polacy wciąż chętnie wybierają się na wakacje do innych krajów. Niektórzy chcą w ten sposób zagwarantować sobie ładną pogodę, bez względu na porę roku. W Polsce nawet w lecie nie można mieć pewności, że utrzyma się wysoka temperatura i nie będzie padało, dlatego rejony, w których praktycznie zawsze jest ciepło, cieszą się sporą popularnością. Niemniej jednak, są też tacy, którzy wybierają zagraniczne wojaże po to, by poznać nową kulturę, obejrzeć zabytki, zwiedzać. Bywają i ci, dla których wyjazd zagranicę ma być, przede wszystkim, dużą dawką adrenaliny.

Pierwsza ze wspomnianych grup ma do wyboru wiele państw znajdujących się nie tylko w Europie, ale też w Afryce, Azji. Znacznie rzadziej Polacy wybierają się na wakacyjny podbój którejś z Ameryk. Przez lata najczęściej odwiedzanymi, ciepłymi krajami były Włochy, Grecja i Hiszpania. Jednak z czasem rodacy zaczęli też odwiedzać Bułgarię czy Chorwację, a także leżącą na dwóch kontynentach Turcję. Obecnie właśnie te ostatnie państwa cieszą się szczególną popularnością. Póki co, mało słyszy się o ich problemach finansowych, o których tak głośno w przypadku Półwyspu Iberyjskiego, Apenińskiego czy Grecji. Nie ma tam też rewolucji, jak w przypadku Egiptu czy Tunezji. Co ciekawe, choć Wielka Brytania słynie raczej z deszczowej pogody, to trafiając na lepszą aurę warto odwiedzić tamtejsze plaże. I te walijskie, i angielskie, szczególnie klifowe należą do najpiękniejszych w Europie.

Mając ochotę na zwiedzanie, warto wybrać się do najważniejszych miast Starego Kontynentu. Numerem 1 z pewnością będzie Paryż. Jedna z najpiękniejszych stolic na świecie to kopalnia zabytków, ale też muzeów czy galerii, które pozwolą nam obcować ze sztuką z najwyższej półki. Poza tym, warto przynajmniej raz w życiu odwiedzić Pragę, a szczególnie jej Stare Miasto, które jest połączeniem wspaniałych budowli gotyckich i barokowych. Nie brak tu jednak nowoczesnych akcentów.

Jeśli zależy nam na tym, by całodzienne zwiedzanie zakończyć wspaniała imprezą, warto udać się do Amsterdamu. Zwiedzimy zabytkowe miasto, odwiedzimy słynną Dzielnicę Czerwonych Latarni, a później możemy pójść na wycieczkę po popularnych, holenderskich coffeeeshopach albo wyszaleć się na imprezie techno. Także Hiszpania znana jest z tego, że życie zaczyna się tam dopiero wieczorem. Taneczne fiesty, pyszne jedzenie, tradycyjna, grana na żywo muzyka może zauroczyć wielu turystów.

A ci, którzy szukają przygód? Opcji jest wiele, ale gotowi na mocne doznania mogą zainwestować w wyprawę do Australii, gdzie będą mogli nurkować oglądając Wielką Rafę Koralową czy stając oko w oko z rekinami, które będą opływały klatkę z przebywającym wewnątrz nurkiem. Można też wybrać się na safari do Kenii, które oferowane przez kilka polskich biur podróży, jest nieco tańsze, niż poprzednia propozycja. Jeśli nie chcemy wyprawiać się tak daleko, zawsze można odwiedzić Rumunię i słynny zamek księcia Drakuli albo na jeden z crossów rowerowych organizowanych w Alpach włoskich czy austriackich.

No related posts.

Tags: , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Komentowanie chwilowo zamknięte.